Турківська міська громада
Львівська область, Самбірський район

ЗВЕРНЕННЯ до Президента України В.Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо вимог та настанов у впровадженні земельної реформи в Україні

Дата: 03.03.2020 11:44
Кількість переглядів: 426

Звернення

до Президента України В.Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо вимог та настанов у впровадженні земельної реформи в Україні

 

Земельна реформа повинна відбуватися винятково на конституційних засадах, зокрема з метою забезпечення права власності Українського народу на землю (ст. 13 КУ) та її охорони як національного багатства (ст. 14 КУ).

Нам, українцям, потрібен шлях до розвитку та добробуту через створення нових суспільних відносин щодо прав володіння, користування і розпорядження сільськогосподарською землею.

Нам потрібний суспільний консенсус, щоб розв’язати гострий соціально-політичний конфлікт, який виник на тлі запропонованої урядом моделі обігу земель. Досягнути цього консенсусу можна лише шляхом широкого суспільного діалогу.

Нам потрібна єдина національна програма реформування земельних відносин в Україні, котра стала б корисною цілому суспільству, а не окремим його верствам.

Для цього ми мусимо створити власну модель економічних та соціальних відносин - власними силами і у власних інтересах, використовуючи досвід наших успішних сусідів - країн ЄС, особливо східно-слов’янських держав, що мають близьку до українців культуру та цінності.

Метою земельної реформи в Україні має бути виключно добробут людини, розвиток села та забезпечення продовольчої безпеки держави.

Не через продаж землі, а лише завдяки праці людей, що працюють на землі, дбають про неї та про потреби своєї громади та цілого народу, ми досягнемо цієї мети.

Потрібно організувати  широке публічне обговорення  покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель та ініціювати референдум щодо заборони іноземним фізичним чи юридичним особам прямо або опосередковано набувати у власність українські землі сільсько-господарського призначення.

Реформа відносин власності на землю, правове забезпечення та грошово-кредитна політика держави повинна забезпечити:

  • захист інтересів простого селянина та фермера;
  • легкий доступ до матеріальних, дешевих фінансових, та інших ресурсів індивідуальних селянських і дрібних фермерських господарств;
  • спрощення ведення аграрного бізнесу селянами та фермерами;
  • покращення інфраструктури на селі.
  • запровадження державних механізмів сприяння розвитку індивідуальних селянських і дрібних фермерських господарств.

Враховуючи вищенаведене, ми, депутати Турківської міської ради, як громадяни України, реалізуючи власні права та свободи у відповідності до статті 5 та статті 38 Конституції України, заради громадського спокою і процвітання України, вимагаємо від Верховної Ради України, Президента України та Прем’єр-міністра України забезпечити процес утворення та прийняття Єдиної національної програми з реформування земельних відносин, а саме:

1. Верховній Раді України– зупинити розгляд законопроекту №2178-10 від 10.10.2019 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». У разі прийняття вказаного законопроекту в цілому вимагаємо від Президента України накласти на нього вето. У випадку підписання закону Президентом звертаємось до фракцій Верховної Ради України про оформлення відповідного звернення до Конституційного Суд України.

2. Верховній Раді України та Президентові України - утворити робочу групу в складі представників місцевих громад з усіх областей України, органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій і аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів ВРУ.

3. Результатом роботи цієї групи повинно стати утворення Єдиної національної програми реформування земельних відносин у відповідності до викладених в Настановах засад.

4. Текст Єдиної національної програми реформування земельних відносин підлягає оприлюдненню та схваленню в середовищі громад та фахових спілок, породжуючи, таким чином, суспільний консенсус стосовно його змісту та суті.

5. Лише після досягнення такого суспільного консенсусу Єдина національна програма реформування земельних відносин підлягає ухваленню Верховною Радою України та стає основою для внесення змін до чинних Законів України.

 

Прийняте рішенням

83 сесії міської ради 7 скликання

від 27.02.2020 №2450

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень