A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Турківська міська громада
Львівська область, Самбірський район

Про які активи фізична особа має право не повідомляти при одноразовому декларування?

Дата: 06.08.2021 10:09
Кількість переглядів: 35

Самбірська ДПІ інформує, що відповідно до статті 10 Закону України від 15 червня 2021 року №1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» громадянин має право не подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію у разі якщо він має у власності (у тому числі спільної сумісної або спільної часткової власності) нерухоме майно, розташоване на території України, а саме:

- квартиру або квартири, загальна площа якої/яких не перевищує сукупно 120 квадратних метрів, або майнові права, що підтверджені відповідними документами, на таку квартиру або квартири у багатоквартирному житловому будинку незавершеного будівництва;

- житловий будинок або житлові будинки, зареєстровані у встановленому порядку в Україні, загальна площа яких сукупно не перевищує 240 квадратних метрів, або житловий будинок незавершеного будівництва чи будинки незавершеного будівництва, загальна площа яких сукупно не перевищує 240 квадратних метрів, за умови наявності у такої фізичної особи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;

- нежитлові будинки некомерційного призначення або нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 квадратних метрів;

- земельні ділянки, сукупний розмір яких по кожній окремій ділянці не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України (для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 га, для садівництва не більше 0,12 га, для дачного будівництва - не більше 0,1 га).

Також не подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію можуть громадяни, які мають:

- один транспортний засіб особистого некомерційного використання, право власності на який було зареєстровано відповідно до законодавства України станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування. Виключенням є транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія, легкові автомобілі з робочим об'ємом циліндрів двигуна не менше як 3 тисячі кубічних сантиметрів або середньоринковою вартістю понад 400 тисяч гривень, мотоцикли із робочим об'ємом циліндрів двигуна понад 800 кубічних сантиметрів, літаки, гелікоптери, яхти, катера.

- активи, крім зазначених вище, сумарна вартість яких не перевищує 400 тисяч гривень станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування. У разі якщо грошова вартість таких активів визначена в іноземній валюті або банківських металах, їх вартість зазначається у гривні за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, установленим Національним банком України/облікової ціни банківських металів, розрахованої Національним банком України на дату подання декларантом одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень