Порядок, умови та критерії встановлення інвалідності МСЕК затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 р. N 1317 (далі - Порядок N 1317)
Відповідно до вимог зазначених інструкцій та порядку в разі прийняття МСЕК рішення стосовно застрахованої особи:
• визнаний інвалідом певної групи та категорії - листок непрацездатності закривається днем реєстрації документів на МСЕК, у листку непрацездатності обов'язково вказуються дата огляду та дата встановлення інвалідності, яка збігається з датою реєстрації документів на МСЕК;
• інвалідом не визнаний, працездатний - листок непрацездатності закривається датою огляду МСЕК, у листку непрацездатності обов'язково вказуються дата направлення пацієнта на МСЕК та дата огляду;
• інвалідом не визнаний, потребує доліковування - листок непрацездатності продовжується лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров'я до відновлення працездатності або до повторного направлення на МСЕК.
Таким чином, після огляду МСЕК та отримання заповненого належним чином листка непрацездатності з рішенням "інвалідність певної групи та категорії" або "працездатний" застрахована особа наступного дня може приступити до роботи.
Проте застрахована особа з інвалідністю може припинити трудові відносини за станом здоров'я. Слід зазначити, що встановлення інвалідності за рішенням МСЕК надає хворому іншого статусу, який визнає у хворого не тимчасову, а стійку втрату працездатності і надає право отримувати пенсію по інвалідності.
Враховуючи вимоги Інструкції N 532, лише у разі визнання хворого працездатним у графі "Стати до роботи" листка непрацездатності зазначається дата, наступна за датою огляду на МСЕК.