Турківська міська громада
Львівська область, Самбірський район

Увага! З 01 вересня 2021 року стартує кампанія з одноразового добровільного декларування

Дата: 01.09.2021 10:33
Кількість переглядів: 201

У зв’язку з веденням в дію Закону України від 15 червня 2021 року № 1539 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування  фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» в Центрі обслуговування платників Турківської ДПІ, начальником ДПІ Павлович Марією було проведено зустріч з платниками податків щодо особливостей одноразового (спеціального) добровільного декларування.

В ході зустрічі Павлович Марія повідомила, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або не були сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотримання якого покладено на  контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Прийнятий закон – це спосіб цивілізаційної легалізації активів, які були приховані від оподаткування. Держава дає можливість повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Це можуть зробити, наприклад, ті, хто отримав зарплату у конверті, працював без оформлення трудових відносин.

Одноразове добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (добровільного) декларування.

Також до платників було доведено, що подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації передбачено тільки в електронній формі засобами електронного зв’язку через електронний кабінет з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання або набуття об’єктів декларування чи на момент нарахування, отримання доходів, за рахунок яких були отримані об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування та одноразовий обов’язковий платіж самостійно розраховується декларантом в вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень