Турківська міська громада
Львівська область, Самбірський район

Гаряча лінія на тему: «Актуальні питання платників щодо спеціального добровільного декларування»

Дата: 22.10.2021 14:04
Кількість переглядів: 177

У Турківській ДПІ відбувся сеанс телефонного  зв’язку «гаряча лінія» на тему: ««Актуальні питання платників щодо спеціального добровільного декларування»

Начальник Турківської державної податкової інспекції Павлович Марія надала роз’яснення щодо одноразового спеціального декларування активів громадян.

Надаємо питання і відповіді на них:

Хто може скористатися спеціальним добровільним декларуванням?

- Спеціальним добровільним декларуванням можуть скористатися фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи – нерезиденти, які були резидентами на момент набуття об'єктів декларування або на момент отримання таких доходів.

Хто не може бути декларантами?

– До осіб, які не можуть бути декларантами у одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні, належать неповнолітні особи, особи, по відношенню до яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) та особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції.

Які є об’єкти декларування?

– Об’єктами декларування можуть бути: валютні цінності, нерухоме майно та рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва чи антикваріату, дорогоцінні метали, ювелірні вироби тощо), майнові права на об'єкти інтелектуальної власності, цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом, права на отримання дивідендів, інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках.

Які активи не підлягають декларуванню?

1) активи (крім визначених підпунктами 2 і 3 нижче), сумарна вартість яких не перевищує 400 тисяч гривень станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування (тобто станом на 31 серпня 2022 року);

2) нерухоме майно, розташоване на території України, яке станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування належало фізичній особі на праві власності (у тому числі спільної сумісної або спільної часткової власності), що підтверджується даними відповідних державних реєстрів, в обсязі:

а) об'єкти житлової нерухомості:

квартира /квартири, загальна площа якої/яких не перевищує сукупно 120 квадратних метрів, або майнові права, що підтверджені відповідними документами, на таку квартиру або квартири у багатоквартирному житловому будинку незавершеного будівництва;

житловий будинок/житлові будинки, зареєстрований/зареєстровані у встановленому порядку в Україні, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 квадратних метрів, або житловий будинок незавершеного будівництва чи будинки незавершеного будівництва, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 квадратних метрів, за умови наявності у такої фізичної особи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;

б) об'єкти нежитлової нерухомості – нежитлові будинки некомерційного призначення та/ або нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 квадратних метрів;

в) земельні ділянки, сукупний розмір яких по кожній окремій ділянці не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України.

Хто має задуматися над поданням декларації?

– Про це має подумати той, хто має цінності вартістю понад 400 тисяч гривень і придбав їх за рахунок доходів, з яких не сплачено податки. Це квартири, автомобілі, дорогоцінності й таке інше.

А якщо вартість майна чи авто менша?

– Держава своїм Законом гарантує автоматичну амністію для осіб, які мають в Україні навіть кілька квартир, але загальною площею до 120 метрів квадратних, так само і будинки, але до 240 метрів квадратних. Також якщо у власності є технічні споруди до 60 метрів квадратних, земельні ділянки у ме­жах норм безоплатної приватизації та один транспортний засіб особистого некомерційного використання, що не є предметом розкоші. Тобто власники такого майна можуть не подавати декларацію.

Чи можна у рамках податкової амністії узаконити готівку?

– Так, можна. Для цього необхідно внести на спеціальний рахунок у банку готівкові кошти. У такому разі декларація подається лише після отримання довідки з банку. Якщо мова про суму до 400 тисяч гривень, то спецрахунок відкривати не треба.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень