Фахівці Турківської ДПІ розповіли платникам податків новації податкового законодавства
Нещодавно фахівці Турківської ДПІ під час зустрічі з платникам податків розповіли про новації податкового законодавства.
Фахівець ДПІ розповів про одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб. Податківець нагадав, що податкова амністія дає змогу громадянам легалізувати статки, які були придбані до 1 січня 2021 року за кошти, з яких не були сплачені податки і збори. За його словами скористатися одноразовим добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти та фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання об’єктів декларування. Для цього до 1 березня 2023 року необхідно подати одноразову добровільну декларацію до Державної податкової служби України та сплатити одноразовий збір. При цьому у добровільній декларації не потрібно вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів. До подання одноразової добровільної декларації декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі чи банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.
Фахівець ДПІ проінформував присутніх, що з 1 січня 2022 року значно розширилося коло суб’єктів господарювання, які мають застосовувати касові апарати. Застосування РРО чи програмних РРО стало обов’язковим для платників єдиного податку другої - четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки.
Посадовець розповів присутнім, що податкова служба пропонує безкоштовне програмне рішення для використання суб'єктами господарювання ПРРО. Звернув увагу підприємців на спрощений порядок реєстрації та порекомендував використовувати матеріали відеоуроку щодо реєстрації ПРРО, який можна переглянути в банері «Програмні РРО».
Фахівець ДПІ наголосив, що програмний РРО має значні переваги над класичними РРО, зокрема це швидка реєстрація каси та реєстрація чеків, просте відкриття та закриття зміни, адже формування Z-звіту та його реєстрація в ДПС відбувається за спрощеною процедурою, фіскалізація чеків в режимі офлайн без використання КОРО та розрахункової книжки. Серед плюсів ПРРО – його автоматичне оновлення та відсутність потреби у сервісному обслуговуванні.
Крім того, проінформовано присутніх про новий формат спілкування з податковою - комунікаційну платформу, мета роботи якої - швидке вирішення актуальних питань громадськості і бізнес спільноти та прийняття відповідних управлінських рішень.