Турківська міська громада
Львівська область, Самбірський район

Переваги військової служби за контрактом

Дата: 14.11.2022 11:24
Кількість переглядів: 131

Фото без описуНа військову службу за контрактом у добровільному порядку приймаються громадяни України,  іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, раніше не судимі,  пройшли професійно-психологічний відбір, придатні до військової служби за станом здоров’я, мають достатній рівень фізичної підготовки, вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту та не досягли граничного віку перебування на військовій службі.

          При проходжені військової служби за контрактом військовослужбовці мають гарантоване гідне щомісячне грошове забезпечення на рівні, що не може бути нижчому від 13 000 грн.

             На період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил виплачується додаткова винагорода в розмірі (ПКМУ від 28.02.2022 р. № 168):

         - 30 000 грн. щомісячно;

    - 100 000 грн., тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів…, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

           У зв’язку з особливим характером військової служби, яка пов’язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені Законом України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (ст. 1-2 Закону) гарантії, пільги та компенсації.

           Згідно наказу Міністерства оборони України від 17.06.2018 року № 260 при підписанні першого контракту військовослужбовцю виплачується від 19848 грн.  до 24810 грн.

  

             Компенсація за піднайом житла від 1900 до 5700 грн. (в залежності від місця проживання та складу сім’ї).

             Отримання підйомної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення (від 13,000 грн.) на військовослужбовця і 50 відсотків грошового забезпечення (від 6,500 грн.) на кожного члена сім’ї, який переїжджає з ним на нове місце військової служби та перевезення особистого майна  до 20 т.

 

                                                    Соціально-побутові гарантії:

 

- забезпечення гарячим харчуванням раз на день (обід), або компенсація коштів за харчування,  під час дії воєнного стану або несення служби в добовому наряді - 3 рази на добу;

 - надання житла, отримання житла у власність за рахунок Держави  (2021 рік – 1,9 млрд. грн.);

-  можливість навчатися у вищих навчальних закладах, з метою здобуття вищої освіти під час проходження військової служби (після заключення другого контракту);

- щорічна відпустка із збереженням грошового, матеріального забезпечення для військовослужбовців, які мають вислугу в календарному обчисленні до 10 років - 30 календарних днів; від 10 до 15 років - 35 календарних днів; від 15 до 20 років - 40 календарних днів; понад 20 календарних років - 45 календарних днів (дружина має право йти в відпустку разом з чоловіком) + додаткова оплачувана відпустка 14 днів для учасників бойових дій (в особливий період або під час дії воєнного стану надання військовослужбовцям відпусток припиняється, крім визначених випадків);

-  безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я (100% оплата лікарняних, якщо хворів під час відпустки + до відпустки);

  •  санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристичних базах Міністерства оборони України;
  • забезпечення форменим одягом;  

    -   п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (в мирний час);

- надання в першу чергу дітям військовослужбовців місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах;

  • значно вищий ніж у цивільному секторі розмір пенсії, та отримання її за вислугою років - 25 років вислуги;(або 12.5 цивільного стажу +12,5 військового стажу).

 

Порядок надання пільг, передбачених Законом України  "Про статус  ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту":

    - компенсація  плати за комунальні послуги учасникам бойових дій та – пенсіонерам ветеранам військової служби;

  • право на безоплатний проїзд у громадському транспорті для учасників учасникам бойових дій;
  • талони на проїзд міжміським транспортом -знижка- 50% учасникам бойових дій;

-   надання земельних ділянок для будівництва, садівництва та ведення господарства;

  • граничний вік перебування на військовій службі – 45-50-55 років в мирний час;
  •       Щорічна разова грошова допомога до 5 травня ( від 1,491 грн. У 2022 році для учасників бойових дій).

 

 

За детальною інформацією звертатись: м. Турка, вул. С. Стрільців 9. Другий відділ Самбірського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовий комісаріат).

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень