На «гарячій лінії» у Турківській ДПІ говорили про особливості реєстрації РРО/ПРРО
Під час чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» на запитання платників щодо застосування та реєстрації РРО/ПРРО відповідала начальниця Турківської ДПІ Марія Пвлович. Посадовиця акцентувала увагу додзвонювачів на обов’язковому застосуванні РРО/ПРРО суб’єктами підприємницької діяльності, оскільки з 1 жовтня цього року відновлено відповідальність за непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО відповідно до норм Закону України від 30.06.2023 року №3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Також платникам податків, які цікавилися порядком реєстрації РРО та програмного РРО, детально розповіли, які документи та в якій послідовності необхідно надавати для реєстрації РРО/ПРРО.
Надаємо увазі читачів найцікавішу підбірку запитань-відповідей на дану тему.
- Яким чином покупець зможе перевірити розрахунковий документ (чек), виданий ПРРО, що працює в режимі офлайн?
- У розрахунковому документі (чеку) має обов’язково бути наявна позначка про проведення розрахункової операції в режимі офлайн. Перевірити наявність цього чеку в базі даних ДПС можливо через Електронний кабінет після завершення роботи ПРРО в режимі офлайн та передачі ним чека/чеків до фіскального сервера.
Інформація про фіскальні номери, що увійшли до діапазону для використання ПРРО, що працює у режимі офлайн, буде оприлюднена в Електронному кабінеті із зазначенням даних про фіскальний номер ПРРО та про суб’єкта господарювання, для ПРРО якого зарезервовано фіскальні номери.
- Чи вважається автомат з продажу товарів (послуг) РРО?
- Автомат з продажу товарів (послуг) – реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості та створює контрольну стрічку в електронному вигляді.
- Чи може один суб’єкт господарювання реєструвати та застосовувати ПРРО поряд із класичними РРО?
- Законодавчо не встановлено заборон та обмежень щодо застосування одним суб’єктом господарювання ПРРО поряд із класичними РРО.
- Що означає поняття тип ПРРО «Пересувний»?
- Поняття тип програмного реєстратора розрахункових операцій «Пересувний» означає, що такий ПРРО зареєстрований на конкретну господарську одиницю (наприклад автомобіль, автокафе, авторозвозки, низькотемпературні лотки-прилавки тощо), але може використовуватися на всій території України.