A A A K K K
для людей із порушенням зору
Турківська міська громада
Львівська область, Самбірський район

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп

Дата: 19.12.2023 10:32
Кількість переглядів: 33

 

Турківська ДПІ інформує, що відповідно до пп. 9 прим. 1.4.4 пп. 9 прим. 1.4  п. 9 прим. 1 підрозд. 8 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що у 2023 звітному році суб’єкти господарювання, які у 2023 році використовували особливості оподаткування, встановлені п. 9 прим. 1 підрозд. 8 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, та втратили право або самостійно відмовилися від використання особливостей оподаткування, встановлених п. 9 підрозд. 8 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, і були переведені на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, або щодо яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, мають право у 2023 році повторно здійснити перехід (обрати) на спрощену систему оподаткування, в тому числі у разі повторної протягом 2023 року державної реєстрації фізичною особою – підприємцем, шляхом подання заяви за загальною процедурою, визначеною ПКУ.

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється відповідно до пп. 298.1.1 – 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

Для платників єдиного податку встановлено, зокрема, граничні обсяги доходу для кожної групи платників єдиного податку (п. 291.4 ст. 291 ПКУ):

перша група – 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року за календарний рік;

друга група – 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року за календарний рік;

третя група – 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року за календарний рік.

У 2023 звітному році обсяг доходу для відповідної групи платників єдиного податку, встановлений п. 291.4 ст. 291 ПКУ, визначається пропорційно до кількості календарних місяців поточного календарного року, протягом яких платник єдиного податку не застосовував особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

Таким чином, фізична особа – підприємець, яка на початок 2023 року перебувала на спрощеній системі з особливостями оподаткування та щодо якої державним реєстратором прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності, у разі повторної у 2023 році державної реєстрації фізичною особою – підприємцем, визначає, з метою обрання спрощеної системи оподаткування, граничний обсяг доходу пропорційно до кількості календарних місяців 2023 року, протягом яких вона не застосовувала спрощену систему з особливостями оподаткування.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень