A A A K K K
для людей із порушенням зору
Турківська міська громада
Львівська область, Самбірський район

Відповідальність за несвоєчасну реєстрацію зведеної податкової накладної, складеної відповідно до умов, визначених п.188.1 ст. 188 ПКУ

Дата: 27.02.2024 10:39
Кількість переглядів: 41

Турківська ДПІ нагадує, що відповідно до п.89 та п.90 підрозд. 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) на період дії воєнного стану збільшено строки реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкових накладних/розрахунків коригування, які мають поденний строк складання/реєстрації, встановлений п.201.10 ст.201 ПКУ, а також зменшено розміри штрафів за їх порушення.

Нові строки реєстрації ПН/РК, складених починаючи з 16 січня 2023 року, в ЄРПН становлять:  

для ПН/РК, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;  

для ПН/РК, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.  

ПКУ передбачено складання зведених ПН, зокрема в разі здійснення постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до ст.188 ПКУ, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг.  

Так, у разі постачання товарів/послуг, крім постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни, база оподаткування яких, визначена відповідно до ст.188 - 189 ПКУ, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг (зокрема, якщо база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання товарів/послуг, звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг або балансової (залишкової) вартості необоротних активів і перевищує суму постачання таких товарів/послуг, необоротних активів, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто ціна придбання/звичайна ціна/балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання), постачальник (продавець) складає дві податкові накладні: одну – на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншу – на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною, або може скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням сум податку, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо за кожною операцією з постачання товарів/послуг.  

Тобто, особливості складання та реєстрації зведених податкових накладних мають відмінності від податкових накладних, які складаються за кожною операцією з постачання товарів/послуг, у зв’язку з чим норми, визначені п.89 - 90 підрозд.2 розділу ХХ ПКУ, не охоплюють таку категорію як зведені податкові накладні.  

Отже, за несвоєчасну реєстрацію зведеної податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, якщо вона складена після 16.01.2023, штрафи застосовуються у розмірах, встановлених п.120 прим.1 ст. 120 прим.1 ПКУ.  

Так, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого ст.201 ПКУ для реєстрації зведеної податкової накладної  тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість штрафу в розмірі 2 % обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 гривень.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень