Турківська міська громада
Львівська область, Самбірський район

Які пільги зі сплати земельного податку мають фізичні особи?

Дата: 05.07.2024 10:21
Кількість переглядів: 18

Фото без опису   Турківська ДПІ інформує, що податковим законодавством передбачено право платників податків на пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб.  

Так, від сплати земельного податку звільняються:  

інваліди першої і другої групи;  

фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;  

пенсіонери (за віком);  

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;  

фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.  

Водночас від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».  

Ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни (ст. 4 Закону).  

Тобто, від сплати земельного податку звільняються фізичні особи, які брали участь в антитерористичній операції (в операції об’єднаних сил), та відповідно до норм Закону визнані ветеранами війни.  

При цьому звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм, встановлених Податковим кодексом України.  

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:  

для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;  

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;  

для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;  

для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;  

для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.  

Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території (п. 284.3 ст. 284 ПКУ).  

Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи (п. 281.3 ст. 281 ПКУ).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень