Про пожежонебезпечний період
З настанням тепла значно зростає ймовірність виникнення пожеж на об’єктах народного господарства, в лісах, пасовищах, а також в житловому секторі. Як свідчить статистика, окремі керівники підприємств, установ, організацій, а також громадяни та власники присадибних ділянок самовільно проводять спалювання сухої трави і побутового сміття, не звертаючи увагу на їх безпосередню близькість до будівель та споруд, лісових масивів, сільськогосподарських угідь, автодоріг, тощо. При цьому не всі знають, як у випадку виникнення пожежі боротися з вогнем. А статистика стверджує, що у 9 випадках із 10 винуватець пожеж – людина.
Пожежі найчастіше виникають через виробничу діяльність людини, а саме спалювання сміття, сухої трави поблизу лісових насаджень та територій та через необережне поводження з вогнем: недопалки, сірники, вогнища. З настанням сухої та теплої погоди почастішали випадки пожеж, пов’язані із горінням сухої трави, чагарнику.
Так лише з початку року на території Самбірського району виникло 63 пожежі пов’язані із горінням сухої трави, чагарнику на відкритих територіях.
З метою покращення протипожежного захисту підприємств, організацій, об’єктів народного господарства та житлового фонду, а також забезпечення надійної охорони державної власності від знищення вогнем, недопущення спалювання сухої трави, чагарників з прийняттям наступних протипожежних заходів виконати наступні заходи, а саме:
• Керівників підприємств, установ та організацій, заслухати на предмет створення добровільних пожежних дружин;
• Керівникам підприємств вжити заходи щодо поновлення протипожежних бар’єрів, канав, ремонту господарських доріг протипожежного призначення, пожежних водоймищ та під’їздів до них.
• В кожній громаді з активу працівників, мешканців, створити комісію щодо контролю за дотриманням вимог пожежної безпеки громадянами, недопущення спалювання сухої трави, чагарників, тощо. Прийняти відповідні рішення з цього приводу.
• Працівникам культури, освіти разом з соціальними працівниками проводити агітаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання вимог пожежної безпеки, зокрема в багатодітних сім’ях, серед одиноких пристарілих та неблагополучних.
• Зобов’язати керівників підприємств міста незалежно від форм власності забезпечити надійний захист від пожеж закріплених об’єктів;
• Керівникам з метою недопущення виникнення пожеж, знищення національного багатства виготовити друковану продукцію на протипожежну тематику та розмістити її на закріплених об’єктах (культури, медицини, освіти, соціального захисту, поштових відділеннях).