На Турківщині відбулася урочиста подія, яка назавжди залишиться в пам’яті - відкриття меморіальної дошки Івану Григоровичу Ільницькому
Сьогодні, 24 квітня, в селі Лосинець на Турківщині відбулася урочиста подія, яка назавжди залишиться в пам’яті - відкриття меморіальної дошки Івану Григоровичу Ільницькому (13.10.1948-06.11.2021). Доктор медичних наук, професор, академік НАН ВШ України. Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат премії імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри фтизіатрії та пульмоглогії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
У відкритті взяли участь: перший заступник міського голови Олег Гришканич, секретар міської ради Олександр Гвоздінський, заступник міського голови Степан Залуга, колеги, рідні та близькі, мешканці села.
Меморіальну дошку встановлено на будівлі Лосинецької гімназії імені академіка Івана Ільницького за адресою: вул. Центральна,35, де навчався Іван Григорович Ільницький.
Зокрема, учасники заходу відзначили його особистісні якості: доброту, людяність, увагу до людей, витривалість, вміння радіти успіхам інших, професіоналізм, широку обізнаність у різних сферах. Він завжди намагався налагодити співпрацю з іншими науковими колективами.
Вони звернули увагу на те, що Іван Григорович був талановитим не тільки в науці, але й у педагогіці, а також як адміністратор. Адже він докладав значних зусиль для розвитку університетської освіти, її реформування.
За період 1995-1998 рр. був проректором з лікувальної роботи та деканом медичного факультету №2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доктор медичних наук, професор, заслуженний діяч науки і техники, академік НАН ВШ УРАЇНИ, - ІЛЬНИЦЬКИЙ ІВАН ГРИГОРОВИЧ.
Короткі відомості.
Народився 13 жовтня 1948 року в селі Лосинець Турківського району Львівської області. 1966 року закінчив Турківську середню школу-інтернат. 1966-1972 роки - навчання на педіатричному факультеті Львівського державного медичного інституту.
Наукові досягнення:
Автор понад 700 наукових праць, 17 підручників і монографій, 13 авторських свідоцтв та патентів України на винахід, понад 20 методичних розробок та 40 раціоналізаторських пропозицій. Вів багатогранну організаційну, наукову та лікарську діяльність. Науковий керівник та консультант 5 докторських та 7 кандидатських дисертацій. Наукові інтереси стосуються актуальних проблем епідеміології, клініки, проблем діагностики, лікування та профілактики захворювань органів дихання (легень), екстрапульмонологічних уражень та інших уражень органів і систем людини з урахуванням чинників навколишнього середовища (радіаційний фон, техногенні фактори, природні екзоалергени). Підтримува контакти з провідними науковими та клінічними медичними установами України (Львів, Рівне, Київ, Харків), країн СНД (Молдова, Росія, Білорусь) та Європи (Австрія, Польща). Організатор та учасник багатьох наукових форумів в області та Україні з питань фтизіатрії, пульмонології та професійної патології органів дихання. Зрілий педагог, висококваліфікований науковець та лікар-спеціаліст, в центрі уваги якого постійні теоретичні і практичні питання підготовки медичних кадрів та надання медичної допомоги населенню Західного регіону України. Лікар вищої категорії за спеціальностями “Фтизіатрія” і “Пульмонологія”. Член редколегії “Українського пульмонологічного журналу”, Проблемної комісії з фтизіатрії та пульмонології МОЗ України, спеціалізованої Вченої ради при Київському національному інституту фтизіатрії і пульмонології АМН України. Основні досягнення в галузі медичної освіти, науки і практики стосуються інтеграційних процесів фтизіатрії та пульмонології, включаючи питання екологічних чинників на розвиток хвороб бронхолегеневої системи. З метою втілення новітніх технологій діагностики і лікування хронічних обструктивних захворювань легень і бронхіальної астми адаптовані в навчальному та клінічному процесі ендоскопічні, функціональні та імунологічні методи верифікації патологічного процесу, а також дозовані аерозолі, як варіанти базової терапії відповідно до Європейських стандартів. Обгрунтовані та широко використовуються оптимальні комбінації етіотропних та патогенетичних середників при лікуванні запальних процесів органів дихання різного ґенезу, включаючи хвороботворні фактори навколишнього середовища. З метою підвищення кваліфікаційного рівня лікарів загальної медичної мережі (педіатри, терапевти, сімейні лікарі, фахівці поліклінічних підрозділів), фтизіатрів, пульмонологів, алергологів, профпатологів та спеціалістів суміжних кваліфікацій (рентгенологи, імунологи, ендоскопісти, фахівці функціональної діагностики) постійно брав участь у школах-семінарах, конференціях та консиліумах з актуальних питань патології бронхолегеневої системи.
Нагороди та відзнаки
Почесна грамота ЦК ЛКСМ Литовської РСР, нагрудний знак “За далекий похід”, позачергове військове звання (за успішно виконане в складних штормових умовах хірургічне втручання з приводу гострого апендициту у моряка). 1980 рік - "Винахідник СРСР" (за винахідницьку діяльність). Медаль "Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС", посвідчення ІІ категорії (за активну участь в наукових дослідженнях та наданні медичної допомоги населенню в радіаційно несприятливих екологічних умовах Чорнобильської зони у квітні-червні 1986 року). 1996 рік - диплом кращого професора-науковця в галузі медицини (за рішенням президії Західного наукового центру). 2006 рік - Заслужений діяч науки і техніки (за вагомий внесок у розвиток української медичної науки і освіти). 1997 рік - вчене звання академіка Академії наук вищої освіти України (АНВОУ). Член президії АНВО України. 2000 рік - лауреат Премії імені Ярослава Мудрого (за багатогранну і плідну діяльність в галузі медичної науки і практики). 2008 рік - лауреат Премії Святого Володимира. Орден Святого Апостола Андрія Первозванного та медаль Святих Кирила і Мефодія (за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження помісної Української Православної Церкви). Почесна грамота Київської міської державної адміністрації, іменинний годинник Київського міського голови та нагрудний знак “Архангел Михаїл Київський” (за активну громадську позицію, високі досягнення в області науки і техніки та професіоналізм).