A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Турківська міська громада
Львівська область, Самбірський район

Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з приводу викладання предмета «Основи християнської етики» в школах

Дата: 04.08.2020 12:15
Кількість переглядів: 81

Понад тисячоліття тому український народ прийняв християнство як віру та християнські цінності як засади розвитку суспільства. Християнство стало державною релігією, Київська Русь розвивалася як міцна та успішна держава. Християнство мало й має великий вплив на мистецтво, архітектуру, науку, філософську думку, духовне виховання.
І сьогодні можемо стверджувати, що Україна – християнська держава.
Якщо ми прагнемо будувати нашу державу на засадах добра й справедливості, дбати про добробут українців, то маємо починати із належного виховання дітей та молоді.
Християнська мораль плекає не тільки певні норми поведінки, але і виховує людину в любові до Бога, до своєї землі, до родини. Ось чому християнське виховання повинно здійснюватися не лише в сім`ї, але й у дитячих садках, середніх та вищих навчальних закладах.
Педагоги і батьки щораз більше стурбовані скороченням годин викладання з поступовою відміною предмета «Основи християнської етики». Реформа освіти подає новий державний стандарт, який впроваджується в усій Україні з 1 вересня 2018 року, і в ньому не передбачено викладання згаданого вище предмета, натомість поняття виховання на цінностях згадується в дуже розмитий і некоректний спосіб.
Вважаємо, що треба забезпечити розвиток християнської, моральної, національно-культурної освіти дітей, зокрема запровадити в усіх навчальних закладах як обов’язковий (за рахунок інваріантної складової) предмет «Основи християнської етики». Останні соціологічні дослідження показують, що 89,2% опитуваних визнають освітню сферу основним пріоритетом життєдіяльність суспільства, і з них 56% хотіли б виховувати дітей у християнському середовищі.
У зв`язку з цим. Ми , депутати Турківської міської ради, закликаємо вас підтримати ініціативу багатьох релігійних спільнот, громадських організацій, а також Львівської обласної ради – як виразника волі громад – та запровадити вивчення предмета «Основи християнської етики»в українських школах.

Затверджене рішенням
91 сесії міської ради 7 скликання
від 30.07.2020 №2607


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень