Фото без описуНагадуємо, що чадний газ неможливо відчути або побачити, оскільки він не має ні смаку, ні запаху, ні кольору. На його присутність можуть вказувати кіптява, задимленість, жовтий колір полум’я.

У переліку симптомів отруєння: запаморочення, головний біль, пришвидшене серцебиття, почервоніння обличчя, загальна слабкість, нудота, іноді блювота. В окремих випадках – смерть.

При отруєнні чадним газом кров втрачає здатність насичуватись киснем, в результаті настає метаболічна асфіксія і людина не може дихати. Часто люди непритомніють, а тому не можуть покликати на допомогу. Отож, якщо ви відчули перші симптоми отруєння (головний біль, слабкість, нудота) потрібно викликати швидку, рятувальників та залишити приміщення.

Щоб уникнути отруєння чадним газом забороняється:

  • знаходитися тривалий час у приміщенні, де працює газова колонка або котел;
  • опалювати квартиру за допомогою газової плити або духовки;
  • готувати їжу при одночасній роботі всіх 4 – 5 включених конфорок газової плити;
  • обігрівати приміщення за допомогою печі, в якій є щілини;
  • закривати заслінку печі, поки триває процес горіння;
  • залишати розтоплену піч без контролю (на ніч);
  • тривалий час знаходитися в гаражі, якщо включено двигун автомобіля та зачинено всі вікна і двері;
  • виконувати самостійно будь-які роботи з газовими та вентиляційними системами і пристроями.

Натомість необхідно:

- не рідше разу на 3 місяці перевіряти справність вентиляції в кухні та ванній кімнаті (наприклад, за допомогою листочка паперу або полум’я свічки);

- не рідше разу на рік запрошувати представника компанії-постачальника газу для контролю стану газової колонки, котла та плити;

- вимагати від балансоутримувача будинку проводити профілактичні огляди димоходів не рідше одного разу на рік (для димоходів опалювальних печей, газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно. Для обладнання, яке працює постійно – два рази на рік);

- регулярно провітрювати квартиру.

Дієвим способом вберегти себе та своїх рідних від отруєння чадним газом є встановлення в помешканні побутового датчика-сигналізатора чадного газу.

При отруєнні чадним газом необхідно вивести отруєну людину з приміщення на свіже повітря, викликати швидку. При відсутності дихання провести штучне дихання, а при відсутності ритмічної серцевої діяльності – непрямий масаж серця.