Турківська міська громада
Львівська область, Самбірський район

Затверджено форми книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану

Дата: 11.05.2022 14:01
Кількість переглядів: 300

Фото без описуДоводимо до відома, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 11.04.2022 № 219, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.04.2022 за № 429/37765, затверджено форми книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану.

Таку реєстрацію здійснюють районні військові адміністрації. Підпунктом 2 пункту 27 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України (далі – ЗКУ) територіальним громадам надано право передавати в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на строк до одного року земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності, а також земельних ділянок, що залишилися у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, нерозподілених та не витребуваних земельних ділянок і земельних часток (паїв) за спрощеною процедурою без проведення земельних аукціонів.

Договір оренди землі, а також зміни до нього, договір про розірвання такого договору оренди підлягає державній реєстрації.

Відтак, наголошуємо про обов’язкову процедуру скерування до відповідних районних військових адміністрацій договорів оренди землі, орендодавцями яких виступають органи місцевого самоврядування та які укладені після 06 квітня цього року у зв’язку із набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» від 24.03.2022 № 2145-IX (далі – Закон).

Окрім цього, підпунктом 8 пункту 27 розділу X «Перехідні положення» ЗКУ землекористувачі, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності на праві постійного користування (крім державних, комунальних підприємств, установ, організацій), емфітевзису, можуть передавати такі земельні ділянки в оренду строком до одного року для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Такі договори також підлягають державній реєстрації, яку провадять РВА.

З огляду на вказане, просимо зазначену інформацію донести до відома усіх землекористувачів, які використовують сільськогосподарську землю на праві постійного користування, емфітевзису на відповідній території відповідної ради.

Також Законом передбачено право орендарів, суборендарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення усіх форм власності передавати на строк до одного року належне їм право оренди, суборенди іншій особі для використання земельної ділянки за цільовим призначенням без згоди власника земельної ділянки на підставі письмового договору про передачу права землекористування між землекористувачем та особою, якій передається право користування земельною ділянкою.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень