Турківська міська громада
Львівська область, Самбірський район

Поради для фахівців з охорони праці 

Дата: 05.07.2022 10:05
Кількість переглядів: 130

Фото без описуЗберегти життя та здоров’я людини в процесі трудової діяльності – головний орієнтир, з якого складаються робочі будні експерта з охорони праці.

Через ті чи інші причини й обставини перед роботодавцями постає питання правильної організації охорони праці на підприємстві. Наведені рекомендації допоможуть роботодавцям зрозуміти алгоритм дій на шляху до створення ефективної системи управління охороною праці.

Порада перша. Створіть службу з питань охорони праці або введіть відповідальну особу.

Виберіть працівника для виконання функцій спеціаліста з охорони праці. Такою особою може бути і керівник (директор) підприємства, якщо він володіє відповідними знаннями, навиками та діловими якостями.

Видайте наказ про призначення вибраного працівника спеціалістом з охорони праці або покладення обов’язків спеціаліста з охорони праці на вибраного працівника.

Порада друга. Права та обов’язки.

Отже, служба охорони праці (посада спеціаліста з охорони праці) створена. Тепер необхідно прописати її права і прямі обов’язки, розробити положення про службу, посадові інструкції працівників служби.

Закон України «Про охорону праці», НПАОП 0.00-4.21-04 Типове положення про службу охорони праці – основні документи для розуміння, чим саме повинна займатися служба охорони праці на підприємстві.

Нагадуємо, що служби охорони праці/посади фахівців з охорони праці в обов’язковому порядку створюються в організаціях, зайнятих виробничою діяльністю, при чисельності працівників понад 50 осіб.

Основні напрями діяльності служби охорони праці:

· організація робіт щодо забезпечення виконання вимог охорони праці;

· контроль за навчанням з охорони праці (в т. ч. за проходженням працівниками інструктажів);

· контроль за дотриманням вимог з питань охорони праці, в т. ч. оперативний контроль;

· профілактична робота щодо попередження та зниження травматизму, рівня профзахворювань;

· робота з покращення умов праці;

· спеціальна оцінка умов праці (організація, участь);

· методична допомога (в т. ч. консультативна), пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці, поширення позитивного та передового досвіду у сфері охорони праці;

· сприяння іншим підрозділам у питаннях охорони праці: узгодження інструкцій з охорони праці, участь у розробленні проєктних розділів з охорони праці тощо.

Також служба охорони праці в обов’язковому порядку бере участь у розслідуваннях нещасних випадків, складанні переліків працівників для проходження медоглядів, інших заходах, пов’язаних з охороною праці.

Безпосередні дії, які необхідно виконати роботодавцю для успішного налагодження функціонування служби охорони праці на підприємстві:

· розрахувати чисельність працівників служби за нормативами;

· розробити положення про службу охорони праці;

· розробити посадові інструкції працівників служби з охорони праці;

· ознайомити працівників із посадовими інструкціями під особистий підпис.

Важливою проблемою охорони праці сьогодення є нестача профільних інженерів з охорони праці, що здебільшого пояснюється відсутністю коштів на їх навчання та утримання. Багато роботодавців нехтують важливістю цієї ділянки роботи, та коли, на жаль, стається нещасний випадок, основну вину переважно покладають на потерпілого. Тоді як при ефективній системі охорони праці багатьох нещасних випадків можна уникнути, частину з них – попередити, а працівників навчити правилам безпеки на робочому місці.

Керівникам підприємств необхідно пам’ятати, що вони згідно з чинним законодавством України несуть особисту відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці для працівників.

При виникненні запитань, необхідності отримати детальні консультації з питань організації та ефективного управління системою охорони праці, налагодження дієвих заходів попередження виробничого травматизму та профзахворюваності страхувальникам району пропонуємо звертатися до Старосамбірського відділення УВД ФССУ у Львівській області за телефонами: (238) 21 - 4 - 43.

Шановні роботодавці, організовуйте робітникам належні умови праці на кожному робочому місці!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень