Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань одноразового (спеціального) добровільного декларування у Турківській ДПІ

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань одноразового (спеціального) добровільного декларування у Турківській ДПІ

Начальник Турківської державної податкової інспекції Павлович Марія сьогодні провела сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб». Надаємо відповіді на запитання дозвонювачів

Щодо проведення щорічної міжнародної екологічної акції до Всесвітнього дня прибирання

Щодо проведення щорічної міжнародної екологічної акції до Всесвітнього дня прибирання

18 вересня об 10:00 з метою поліпшення екологічної ситуації в Україні, розвитку волонтерського руху, розбудови екологічного сектору, розвитку місцевих громад, ГО «Let`s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let`s do it World» за підтримки міністерств та відомств, установ та організацій проводиться щорічна міжнародна соціально-екологічна акція з прибирання зелених зонта благоустрою територій – «Всесвітній день чистоти – World Cleanup Day». До акції можуть долучатися як комерційні так і некомерційні організації, компанії та державні установи, співробітники яких приєднуються до акції на рівні корпоративної соціальної відповідальності, засоби масової інформації, лідери думок та пересічні громадяни. Відповідно до зазначеного вище просимо сприяти проведенню акції Всесвітній день прибирання, яка відбудеться 18 вересня 2021 року та безпосередньо взяти участь у прибиранні (Форма реєстрації локацій за посиланням: https://cutt.ly/8WjEckI). Ваша підтримка надасть змогу провести Міжнародну акцію «Всесвітній день чистоти – World Cleanup Day» на високоякісному рівні та зробити вагомий внесок у виховання дбайливого ставлення громадян до довкілля та розвиток волонтерського руху в Україні.

Чи потрібно подавати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію з нульовими значеннями?

Чи потрібно подавати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію з нульовими значеннями?

Турківська ДПІ повідомляє, що відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року. При цьому об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) (п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

З вересня стартувало одноразове добровільне декларування: Турківські податківці надають роз’яснення

З вересня стартувало одноразове добровільне декларування: Турківські податківці надають роз’яснення

1 вересня 2021 року, стартувало одноразове (спеціальне) добровільне декларування, яке триватиме до 1 вересня 2022 року. Працівники Турківської ДПІ щоденно надають інформаційно-роз’яснювальні послуги щодо одноразового добровільного декларування. Зокрема, податківці наголошують, що громадяни України, які мають активи, що не були оподатковані належним чином, можуть добровільно пройти одноразове (спеціальне) декларування, сплатити одноразовий збір та легалізувати такі активи.

Чи має право на податкову знижку військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення?

Чи має право на податкову знижку військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення?

Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), який регламентує порядок оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі військовослужбовців, не передбачає звільнення від обкладання податком на доходи фізичних осіб грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, крім сум грошового або майнового утримання чи забезпечення військовослужбовців строкової служби (у тому числі осіб, що проходять альтернативну службу), передбачених законом, які виплачуються з бюджету чи бюджетною установою (п.п. 165.1.10 п. 165.1 ст. 165 ПКУ). При цьому, згідно з п. 168.5 ст. 168 ПКУ суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими, особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, а також визначених Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» із змінами та доповненнями членами сім’ї, батьками, утриманцями загиблого (померлого) військовослужбовця, у зв’язку з виконанням обов’язків під час проходження служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.

Як бути з е-лікарняними до 1 жовтня

Як бути з е-лікарняними до 1 жовтня

Фонд соціального страхування повідомив, що перехідний період впровадження електронних листків непрацездатності було продовжено до 1 жовтня. Відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України № 1836 підписано 28.08.2021 р. На цей час пацієнти все ще можуть отримати як паперові, так і е-лікарняні залежно від закладу охорони здоров’я. А в разі вагітності та пологів, захворювання на ВІЛ або психічного розладу мають бути видані виключно паперові листки непрацездатності.

В яких випадках подається уточнююча одноразова (спеціальна) добровільна декларація

В яких випадках подається уточнююча одноразова (спеціальна) добровільна декларація

Турківська ДПІ інформує, що відповідно до п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) одноразова (спеціальна) добровільна декларація (далі – Декларація) підлягає перевірці у спеціальному порядку. Уточнююча Декларація подається декларантом: