Окремі правила, які регулюють скорочення лікарняних
Відповідно до правил скорочення, найбільший пріоритет серед причин непрацездатності мають вагітність і пологи. Виданий з цієї причини е-лікарняний не може бути скорочений жодним іншим листком непрацездатності, а сам перериває будь-який попередній лікарняний.
Турківська ДПІ: Право ФО – декларанта відобразити у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації наявність криптовалюти
Турківська ДПІ інформує, що відповідно до п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути визначені п.п. 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у тому числі, але не виключно: а) валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи;
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки
Фахівці Турківської ДПІ нагадують орендарям земельних ділянок, що підпунктом 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки (п. 288.2 ст. 288 ПКУ).
«Гаряча лінія» на тему: «Вимоги щодо застосування РРО та ПРРО платниками єдиного податку з 01.01.2022 року, добровільне декларування статків, адміністративні послуги»»
Днями старший державний інспектор Турківської ДПІ Максим Курус під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідав на запитання платників податків на тему: «Вимоги щодо застосування РРО та ПРРО платниками єдиного податку з 01.01.2022 року, добровільне декларування статків, адміністративні послуги» Надаємо найцікавішу підбірку запитань – відповідей на дану тематику.
Щодо яких активів не здійснюються нарахування та сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування?
Турківська ДПІ, повідомляє, що згідно з п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства, становлять:
Щодо відображення даних про акцизну марку на алкогольні напої у фіскальному касовому чекові
Турківська ДПІ інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 08.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» (далі – наказ №329), який набув чинності 01 липня 2021 року, внесено зміни до форми фіскального касового чеку на товари (послуги) та фіскального касового чеку видачі коштів і доповнено їх новим реквізитом – «цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої», який зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством. Також наказом передбачено, що:
Щодо номеру електронного лікарняного
До унікального номеру е-лікарняного для зручності страхувальників було додано номер страхового випадку – це дає можливість легко зрозуміти, є лікарняний первинним чи продовженням.
Щодо дати, коли е-лікарняний стає підставою для призначення допомоги
При створенні медичного висновку, на підставі якого формується електронний лікарняний, можуть бути допущені помилки, технічні неточності, вказана недостовірна інформація. У такому випадку лікар упродовж 7 днів з дня формування може внести до нього зміни – для цього створюється окремий коректний медичний висновок, за яким створюється новий е-лікарняний. А електронний лікарняний, який сформувався за першим, помилковим медичним висновком, змінить свій статус на «помилково сформований.
Хто може скористатись одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням, а хто не може бути декларантом?
Турківська ДПІ інформує, що скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть наступні категорії декларантів: -фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи;
Турківські податківці інформують громадян про послуги, які їм доступні в Е-кабінеті
Працівники Турківської ДПІ постійно інформують платників податків про електронні сервіси від податкової. Серед сервісів, які надає податкова онлайн також є сервіс для фізичних осіб (громадян) в Е-кабінеті, який містить: