Телефонуйте до контактного центру системи безоплатної правової допомоги!
Телефонуйте до контактного центру системи безоплатної правової допомоги!
Українці за кордоном можуть проконсультуватися з юристом щодо українського законодавства в Telegram
Мільйони наших співгромадян зараз за кордоном. Розв’язати правові проблеми у межах українського законодавства можуть допомогти юристи системи безоплатної правової допомоги. Отримати консультацію юриста можна безоплатно через Telegram.
Інформаційні матеріали стосовно діяльності Уповноваженого
Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (далі - Уповноваженого) спільно з партнерськими організаціями розробив інформаційні матеріали стосовно діяльності Уповноваженого. Відтак, з метою підвищення обізнаності населення щодо діяльності Уповноваженого скеровуємо інформаційні матеріали стосовно діяльності Уповноваженого.
Сезонна робота: що пропонують і скільки платять
Літній період – це не лише довгоочікуваний відпочинок, а й можливість для багатьох, особливо студентської молоді, долучитися до праці та заробити додаткові кошти.
Оформлення трудових відносин – це забезпечення мінімальних соціальних гарантій найманих осіб!
Турківська ДПІ інформує, що державна податкова служба України нагадує про необхідність оформлення суб’єктами господарювання трудових відносин із найманими працівниками. Відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII та постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Термін використання КОРО або резервного РРО у разі виходу з ладу РРО
Турківська ДПІ інформує, що відповідно до ст. 5 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами і доповненнями, на період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО. Пунктом 2 ст. 14 Закону №265 передбачено, що у разі виходу з ладу РРО центри сервісного обслуговування зобов’язані забезпечувати відновлення його роботи протягом 7 робочих днів.
Як через Електронний кабінет юридичною особою надсилається заява про застосування спрощеної системи оподаткування для реєстрації платником єдиного податку третьої групи?
Турківська ДПІ інформує, що відповідно до пункту 298.1 статті 298 ПКУ порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку, зокрема, третьої групи здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 – 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 ПКУ. Підпунктом 298.1.1 пункту 298.1 статті 298 ПКУ встановлено, що для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заява).
Формування реєстраційного номера облікової картки платника податків здійснюється органами ДПС
Турківська ДПІ інформує, що згідно з пунктом 63.5 статті 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) та пункту 1 розділу II Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 25.10.2017 за № 1306/31174 (із змінами) (далі – Положення) всі фізичні особи – платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр) у порядку, визначеному цим Положенням. Облік фізичних осіб – платників податків ведеться у Державному реєстрі за реєстраційними номерами облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).
В Турківській ДПІ платники отримують кваліфіковану практичну та інформаційну підтримку
Начальником Турківської ДПІ Марією Павлович та фахівцями ДПІ під час робочих зустрічей з платниками в приміщенні інспекції на постійній основі надаються роз’яснення вимог чинного податкового законодавства, а також відповіді на запитання та практична допомога щодо користування електронними сервісами ДПС України. Зокрема, обговорюються особливості застосування РРО/ПРРО при проведенні розрахункових операцій, ведення обліку товарних запасів СГ, забезпечення використання електронних платіжних засобів. Платникам доводять інформацію про можливість застосування податкової знижки до 31 грудня 2023р., про порядок сплати вперше в 2023 році мінімального податкового зобов’язання за земельні частки (паї). Також ведуть мову про обов’язковість погашення податкового боргу та використання виключно задекларованої найманої праці, звертають увагу на зміни у порядку заповнення платіжних інструкцій.
Чи має право на податкову знижку ФОП?
Турківська ДПІ інформує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених Податковим кодексом України (пп. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ). Порядок застосування податкової знижки передбачений ст. 166 ПКУ.