Особливості електронного документообігу між платником податків та контролюючим органом
Турківська ДПІ нагадує, що електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» без укладення відповідного договору. Платник податків стає суб'єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Про особливості застосування РРО/ПРРО під час «гарячої лінії» у Турківській ДПІ
У Турківській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування РРО/ПРРО. Начальниця Турківської ДПІ Марія Павлович роз’яснила які мають бути дії суб’єкта господарювання при відключенні світла в господарській одиниці, коли неможлива робота на комп’ютері з ПРРО.
Повноваження сільських, селищних, міських рад щодо податків та зборів, визначені Законом України № 1914
Турківська ДПІ повідомляє, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» визначено повноваження сільських, селищних, міських рад щодо податків та зборів. Зокрема, підпунктом 12.4.5. пункту 12.4 статті 12 ПКУ передбачено надання інформації контролюючим органам за місцезнаходженням земельних ділянок щодо виділених земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) на підставі рішень органу місцевого самоврядування з наданням копій таких документів:
З початку року роботою забезпечено майже 700 осіб з інвалідністю
У січні-листопаді цього року роботу за сприяння фахівців Львівської обласної служби зайнятості знайшли 695 краян з інвалідністю. Серед них 41,4% складають мешканці сільської місцевості, 42,7% – жінки, 14,4% – молодь віком до 35 років, 5,0% – переселенці, що прибули з районів ведення активних бойових дій або тимчасово окупованої території.
Робочі зустрічі у Турці: проводиться активна роз’яснювальна робота податкового законодавства
Начальниця Турківської ДПІ Марія Павлович провела роз’яснювальну роботу серед платників щодо неухильного дотримання ними податкового законодавства та повної і своєчасної сплати податків і зборів до бюджетів.
Коли можна скористатись податковою знижкою?
Турківська ДПІ нагадує, що відповідно до норм ст.166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Податкова знижка для фізичних осіб – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.
У Турківській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Використання РРО/ПРРО у господарській діяльності ФОП»
За участі начальника Турківської ДПІ Марії Павлович відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Використання РРО/ПРРО у господарській діяльності ФОП». Суб’єкти господарювання мали змогу одержати відповіді на актуальні питання зазначеної тематики.
Що є базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у разі, якщо ФО є власником коштовного годинника та дороговартісної зброї?
Турківська ДПІ повідомляє, що відповідно до п.п. «е» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація), зокрема, інші активи фізичної особи, у тому числі майно. Згідно з п.п. 7.2 п. 7 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ для об’єктів декларування, визначених підпунктами «б» – «е» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування визначається, зокрема, але не виключно, як: