Оподаткування дивідендів, отриманих фізичними особами
Турківська ДПІ нагадує, що податковим агентом платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) під час нарахування на його користь дивідендів, крім випадків, зазначених у п.п. 165.1.18 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), є емітент корпоративних прав або за його дорученням інша особа, яка здійснює таке нарахування. Будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, який сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, відмінний від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів.
На актуальні питання одноразового (спеціального) добровільного декларування та сплати одноразового збору до бюджету відповідала начальниця Турківської ДПІ Марія Павлович під час «гарячої лінії»
В рамках проведення інформаційної кампанії щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів фахівці Турківської ДПІ проводять роз’яснення стосовно встановленого законодавством порядку декларування. Днями начальниця Турківської ДПІ Марія Павлович провела сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» для платників податків щодо актуальних питань декларування.
На підставі яких документів визначаються витрати на придбання/набуття предметів мистецтва та антикваріату, дорогоцінного каміння, ювелірних виробів з метою заповнення розділу VII одноразової (спеціальної) добровільної декларації?
Турківська ДПІ інформує, що відповідно до п.п. «в» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація), зокрема, рухоме майно, у тому числі інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо). Згідно з п.п. 7.2 п. 7 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ для об’єктів декларування, визначених підпунктами «б» – «е» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування визначається, зокрема, але не виключно, як:
Закон України № 1914: погашення боргу
Турківська ДПІ інформує, що положеннями Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» внесено зміни, зокрема до п. 95.5 ст. 95 Податкового кодексу України. Відповідно до цих змін керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу зможе приймати рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу платника податків без обмеження по сумі такого боргу. Основною умовою для застосування позасудової процедури стягнення є виникнення податкового боргу в результаті несплати платником податків самостійно задекларованих грошових (податкових) зобов’язань, які є узгодженими, не підлягають оскарженню та повинні бути самостійно сплаченими платником або погашеними за допомогою органу стягнення.
За сприяння служби зайнятості роботу знайшли понад 9 тис осіб
У січні-липні цього року посередницькими послугами Львівської обласної служби зайнятості з метою пошуку місця праці скористалися 32,3 тис. безробітних, що на 23,1 тис. менше, ніж в аналогічному періоді торік.
До уваги страхувальників та застрахованих осіб!
Шановні страхувальники, у непростий для нашої держави час військової агресії одним з основних завдань Фонду соціального страхування України є турбота про людей праці та збереження здоров’я застрахованих осіб. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам, страхових виплат потерпілим на виробництві, надають соціальні послуги, займаються профілактикою нещасних випадків на виробництві, забезпеченням медичною реабілітацією застрахованих осіб та членів їх сімей.
За рахунок мікрогрантів на Львівщині створять понад 80 нових робочих місць
За підсумками перевірки ділової репутації, оцінки бізнес-плану та проведеної співбесіди з претендентами на отримання мікрогрантів, що надаються в рамках програми «єРобота», Державний центр зайнятості ухвалив рішення про надання коштів 32 заявникам із Львівщини, котрі у першій декаді липня зголосилися взяти участь в урядовій програмі для відкриття або розширення підприємницької діяльності і набрали найбільшу кількість балів у межах граничної суми мікрогрантів.
Роз’яснення: як роботодавцеві отримати компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час воєнного стану
Роз’яснення: як роботодавцеві отримати компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час воєнного стану
ПРОФІЛАКТИКА ГОСТРИХ КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙ ТА ХАРЧОВИХ ОТРУЄНЬ
У зв’язку з умовами, які виникли у воєнний час, харчування людей проводиться часто у непристосованих умовах, інколи вимушено ігноруються правила гігієни, що може призвести до поодиноких, або групових харчових отруєнь та кишкових захворювань.
Хто може скористатись одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням та хто не може бути декларантом?
Турківська ДПІ інформує, що згідно з абзацом першим п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків. При цьому, визначення фізичної особи як «резедента» для ПКУ регулює п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, відповідно до якого: