Про підвищення стійкості працівників ОМС до шкідливих інформаційних впливів
Запрошуємо долучитися до програми «Посилення стійкості до шкідливих інформаційних впливів під час війни». Програма впроваджується Радою міжнародних досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств Великобританії та Сполучених Штатів Америки в Україні у межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність».
Про новації податкового законодавства в умовах воєнного стану під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»
Днями в Турківській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Новації податкового законодавства в умовах воєнного стану». На запитання платників податків відповідала начальницяТурківської ДПІ Марія Павлович.
Чи є об’єктом одноразового (спеціального) добровільного декларування транспортний засіб, придбаний за кошти, з яких не сплачені податки і збори, який викрадено, але право власності залишилось за фізособою?
Турківська ДПІ доводить до відома, що відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року. Підпунктом «в» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування) можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, зокрема, рухоме майно, у тому числі транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми.
Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування
Турківська ДПІ нагадує, що після подання платником «Звітної»/«Звітної нової»/«Уточнюючої» одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) автоматично відкривається інтегрована картка платника за відповідною територією та в Електронному кабінеті (приватна частина) у розд. «Стан розрахунків з бюджетом» стає доступна інформація з відображенням реквізитів для сплати задекларованих сум збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір) з можливим використанням однієї із наявних платіжних систем та/або згенерованого QR-коду за кодом платежу 11011100. При скануванні QR-коду на смартфоні користувача автоматично відкривається мобільний застосунок банку зі сформованими реквізитами рахунків для сплати Збору. У разі якщо платником була змінена адреса відповідно до «Звітної нової» або «Уточнюючої» Декларації платнику буде направлено повідомлення з оновленими реквізитами для сплати суми Збору.
Увага! Продовжено термін одноразового (спеціального) добровільного декларування!
Турківська ДПІ інформує, що Законом України від 15 серпня 2022 року № 2516-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпеченні національної безпеки України» (далі – Закон № 2516) внесено зміни, зокрема, до підрозділу 9 прим.4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Про щорічне та одноразове декларування інформують на Турківщині
Фахівці Турківської ДПІ продовжують проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії для громадян. Окрім того під час зустрічей фізичним особам нагадують про особливості проведення компанії декларування в 2022 році, а також інформують про переваги подачі декларацій в електронному вигляді за допомогою електронного сервісу “Електронний кабінет платника” без необхідності відвідувати орган ДПС
Який порядок розрахунку податкової знижки платника податку за витратами, понесеними на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті?
Турківська ДПІ інформує, що право платника податку на податкову знижку за витратами, понесеними на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті згідно з частиною третьою статті 5 Закону No1667 виникає за результатами 2022 року за умови дотримання вимог встановлених підпунктом 166.3.10 пункту 166.3 статті 166 Кодексу. При цьому загальна сума податкової знижки, не може перевищувати сумі річного загального оподатковуваного доходу платника податку, отриманого у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.
Яким способом подавати податкову звітність – вибір за платником
Працівниками Турківської ДПІ постійно звертається увага відвідувачів Центру обслуговування платників на те, що сьогодні у платника податків є вибір – подавати звіт за старим методом – віднести його самостійно в контролюючий орган, або відправити в електронному вигляді в режимі онлайн. Переваги електронної звітності перед традиційним методом подання звітів це насамперед: економія часу, вибір зручного моменту для подання звітності, наявність додаткових пріоритетів для усунення неточностей, наявність додаткових можливостей програми (підказок, нагадувань, консультацій, авто заповнення звітності), постійні оновлення, оперативний контроль стану та якості звітування, автоматичне формування електронного архіву.
Про застосування РРО/ПРРО та спрощеної системи оподаткування за ставкою 2 % в умовах воєнного стану під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»
Нещодавно у Турківській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування РРО/ПРРО та спрощеної системи оподаткування за ставкою 2 % в умовах воєнного стану». На запитання платників податків відповідала начальник Турківської ДПІ Павлович Марія,
Електронний кабінет – зручний механізм спілкування
Електронне спілкування платників з податківцями сьогодні – звична справа, оскільки і є тим самим зручним, швидким, а головне – безпечним механізмом спілкування. А під час воєнного стану актуально ще тим, що не має кордонів, адже дає можливість платникам спілкуватися та отримувати інформацію, перебуваючи за кордоном. Можливість електронного спілкування забезпечує найпопулярніший сервіс ДПС – Електронний кабінет платника податків. Зокрема, через Електронний кабінет можна не тільки формувати та передавати до ДПС податкову звітність, переглядати картки особового рахунку по кожному податку, а ще отримувати весь комплекс податкових адміністративних послуг, повністю виключивши необхідність особистого відвідування інспекції.