Турківська міська громада
Львівська область, Самбірський район

Територіальні органи інформують

Тренінг від податківців: Як перевірити онлайн свої податкові платежі

Працівниками Турківської ДПІ проводиться активна робота щодо надання консультацій та проведення роз’яснень ідприємцям про можливість використання електронного сервісу «Електронний кабінет платника». Нещодавно у Центрі обслуговування платників Турківської ДПІ відбувся тренінг. Начальник Турківської ДПІ Павлович Марія наголосила учасникам тренінгу, що вони можуть перевірити, чи всі розрахунки з бюджетом зроблені вчасно та в повному обсязі в Електронному кабінеті платника.

15:36:16 22.09.2021

Використання РРО/ПРРО: QR-код у фіскальному касовому чеку

Турківська ДПІ інформує, що згідно з п. 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та п. 2 розділу II Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 (із змінами від 18.06.2020 № 306 (далі – Наказ № 306) та від 08.06.2021 № 329 (далі – Наказ № 329)), фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі – фіскальний касовий чек) має містити реквізити, зокрема, QR-код, який містить у собі код автентифікації повідомлення (МАС) цього чеку, дату і час здійснення розрахункової операції, фіскальний номер касового чека/фіскальний номер електронного касового чека, суму розрахункової операції, фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій фіскальний номер програмного РРО (рядок 26). Згідно з приміткою 8 до форми № ФКЧ-1 «Фіскальний касовий чек на товари (послуги)», наведеній у додатку 1 до Положення № 13, QR-код зазначається у разі наявності.

15:35:53 22.09.2021

Оподаткування спадщини та подарунків

Турківська ДПІ звертає увагу громадян, що норми Податкового кодексу України зобов`язують оподатковувати об’єкти дарування, подаровані платнику іншою фізичною особою, за правилами, встановленими для оподаткування спадщини. Оподаткування подарунків та спадщини залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб.

15:35:39 22.09.2021

Отримані об’єкти рухомого або нерухомого майна, які були отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення, не потребують подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації

Турківська ДПІ інформує, що згідно з п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків. Відповідно п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

15:33:08 22.09.2021

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає камеральній перевірці у спеціальному порядку

Турківська ДПІ інформує, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація (далі – Декларація) підлягає камеральній перевірці у спеціальному порядку протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання відповідної Декларації. Відповідно до п. 6 підрозділу 9 4 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів фізичної особи, має право добровільно подати до контролюючого органу Декларація в порядку та за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02 серпня 2021 року № 439.

15:28:18 22.09.2021

Фахівці Турківської ДПI роз’яснюють громадянам деталі податкової амністії

Фахівці Турківської ДПІ з метою залучення фізичних осіб до кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування проводять широку інформаційно-оз’яснювальну роботу. Зокрема, начальник Турківської ДПI Павлович Марія під час надання адміністративних послуг інформує суб'єктів господарювання та громадян про декларування активів фізичних осіб, яке проводиться із 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Це декларування є правом, а не обов’язком громадянина. Виключно за власним бажанням особа може задекларувати свої активи, які раніше не були оподатковані. Для цього необхідно надати до податкової служби декларацію в електронному вигляді. Також посадовець інформує громадян про ставки. Загальна ставка одноразового збору – 5%, для закордонних активів – 9%, для активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики– 2,5%. Також доведено інформацію, які активи можуть бути задекларовані, хто зобов’язаний задекларувати свої активи.

15:27:39 22.09.2021

Сплата фізичною особою – підприємцем ЄСВ за місяць, в якому набуто право на пенсію за віком або за вислугою років

Турківська ДПІ нагадує, що відповідно до пп. 4, 5 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи підприємці (ФОП), в тому числі ФОП - платники єдиного податку, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства (якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах) є платниками єдиного соціального  внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Згідно  з частиною четвертою ст. 4 Закону № 2464 особи, зазначені у пп. 4, 5 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464 звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

15:26:02 22.09.2021

До уваги страхувальників та застрахованих осіб

Старосамбірське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області інформує, якщо працівник має довготривале захворювання, то йому оплатять е-лікарняний лише після одужання.

16:21:40 21.09.2021

Як пройти реабілітацію на базі санаторно-курортних закладів за кошти Фонду?

Відновне лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів дозволяє швидше відновитись після важких захворювань, операцій і травм, а в деяких випадках уберегти від настання первинної інвалідності. Кожна застрахована (офіційно працевлаштована) особа, яка знаходиться в стаціонарі закладу охорони здоров’я, має можливість пройти курс такого лікування за кошти Фонду соціального страхування України. Пацієнти направляються на реабілітацію після закінчення гострого періоду захворювання та за наявності визначеної медичної потреби.

15:43:34 21.09.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень