Особливості оподаткування отриманої спадщини
Турківська ДПІ нагадує, що оподаткування спадщини та подарунків залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб.
Вакансії із заробітком 20 і більше тисяч гривень: перелік
Станом на 14.02.2022 року у базі вакансій Львівського обласного центру зайнятості налічується 4170 вільних місць праці. Понад 110 пропозицій працевлаштування зафіксовано із заробітною платою, більшою за 20 тисяч гривень.
Щодо Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки
Згідно рішення Львівської обласної ради від 23.12.2021 № 330 «Про внесення змін до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки» передбачено напрями підтримки для територіальних громад. Зокрема, за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, у поточному році пропонуються такі заходи: - субвенція органам місцевого самоврядування на заходи з поліпшення громадських пасовищ, на яку виділено 3,0 млн грн; - субвенція органам місцевого самоврядування (надалі – ОМС) на заходи з проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення - 1,225 млн грн.
Щодо інформування с/г виробників про програми підтримки
Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації розпочато реалізацію заходів Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, що затверджена рішенням Львівської обласної ради від 18.02.2021 № 57 (зі змінами). На сайті Львівської обласної державної адміністрації (https://loda.gov.ua/) на сторінці департаменту в рубриці «Програми» розміщено: - Комплексну програму підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки; - Наказ від 25.01.2022 № 3-17nakod/01-08/22 "Про затвердження переліку та форм документів для забезпечення виконання Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки"; - Форми заявок для участі у програмі. Для реалізації програми у поточному році з обласного бюджету виділено 20,7 млн. грн. Крім цього з державного бюджету планується фінансова підтримка сільськогосподарських виробників у розмірі 4,4 млд. грн.
ЩО ТАКЕ МЕДІАЦІЯ?
МЕДІАЦІЯ – спосіб вирішення спору шляхом переговорів за участю посередника (медіатора).
Чи має право самозайнята особа скористатися правом на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації?
Турківська ДПІ інформує, чи має право самозайнята особа скористатися правом на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації та задекларувати кошти, отримані від здійснення господарської діяльності, які не були задекларовані та з яких не були сплачені відповідні податки і збори. Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.
Турківські податківці надають роз’яснення щодо новацій в податковому законодавстві
Начальниця Турківської ДПІ Марія Павлович провела зустріч з представниками бізнесу щодо законодавчих нововведень. Керівниця інспекції звернула особливу увагу платників на обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних РРО з 1 січня 2022 року для підприємців-"єдинників" другої-четвертої груп. Також вона порекомендувала платникам завчасно потурбуватись про їх реєстрацію.
Місце постачання електронних послуг згідно з нормами Закону України № 1525
Турківська ДПІ нагадує, що 02.07.2021 набули чинності норми (крім деяких норм, які набирають чинності з 2022 року) Закону України від 03.06.2021 № 1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» (Закон України № 1525). З введенням в дію Закону України № 1525 Податковий кодекс України (далі – ПКУ) ст. 186 ПКУ доповнено пунктом 186.31, відповідно до якого місцем постачання електронних послуг вважається місцезнаходження отримувача послуг.
Декларування 2022. Чи має право ФОП на податкову знижку при отриманні доходів від підприємницької діяльності?
Турківська ДПІ інформує, що підпунктом 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України визначено, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених ПКУ. Згідно з п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, або у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати.
Одноразове добровільне декларування: які доходи вважаються доходами, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори?
Турківська ДПІ інформує, що пунктом 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.