Львівська громада закликала весь світ бити у дзвони на підтримку України
Міська влада Львова закликала увесь світ щоденно о 18:00 за київським часом бити у дзвони на підтримку України.
Обласне Управління Служби Безпеки України надало рекомендації журналістам
Управління Служби Безпеки України у Львівській області надало поради для безпечної роботи журналістів в області.
У зв’язку з військовим вторгненням РФ в Україну із 24.02.2022 запроваджено воєнний стан строком на 30 діб.
Обмеження прав під час воєнного стану:
Ринок праці: для кого найбільше вакансій?
Станом на 21.02.2022 року Львівська обласна служба зайнятості оперувала інформацією про наявність 4200 вакансій.
Чи може бути зменшена ставка збору з одноразового добровільного декларування?
Турківська ДПІ інформує, що відповідно до абзацу першого п.п. 8.3 п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір) щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування Збору, визначеної згідно з п. 7 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, ставки 2,5 відс. щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація). Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3 відс. із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно (абзац другий п.п. 8.3 п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
Податківці провели семінар для підприємців щодо застосування РРО/ПРРО
Днями працівниками Турківської інспекції проведено семінар для підприємців щодо застосування податкового законодавства, у ході якого надано роз’яснення щодо використання реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО/ПРРО), порядку ведення обліку товарних запасів. Також надано відповіді на запитання щодо права громадян на участь в одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні та Деклараційної кампанії 2022. Податківці наголошують, що правові відносини у сфері застосування РРО та/або ПРРО регулюються Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами. Податківці пояснюють, що платник може придбати апаратний РРО або користуватись ПРРО, встановивши безкоштовне програмне рішення ДПС. РРО/ПРРО можна зареєструвати в контролюючих органах в режимі онлайн за допомогою сервісу «Електронний кабінет», подавши заяву за формою № 1-РРО або № 1-ПРРО.
Оновлена форма Повідомлення про прийняття працівника на роботу
Турківська ДПІ звертає вашу увагу, що Постановою КМУ від 28.12.2021 р. № 1392 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 № 413 і від 17 квітня 2019 № 328» з 5 січня п.р. суттєво оновлено порядок заповнення та сама форма Повідомлення про прийняття працівника на роботу. Тепер документ має таку назву «Повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту» (далі-Повідомлення).
Роз’яснення щодо ведення обліку товарних запасів
Турківська ДПІ нагадує, що відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб’єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).
Терміни отримання податкової знижки
Турківська ДПІ нагадує, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.