Турківська міська громада
Львівська область, Самбірський район

Територіальні органи інформують

Щодо звільнення від сплати єдиного податку фізичних осіб – підприємців, мобілізованих у період дії воєнного стану

    Турківська ДПІ інформує, «що необхідно зробити фізичній особі – підприємцю (далі – ФОП) – платнику єдиного податку (першої або другої групи), яка мобілізована у період дії воєнного стану в Україні та якій в інтегрованій картці платника здійснюються нарахування авансових внесків єдиного податку і надходять податкові вимоги, для скасування  контролюючим органом таких нарахованих сум з єдиного податку?» Відповідно до абзаців першого і другого п. 25 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) самозайняті особи (фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України від 21 жовтня 1993 року № 3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб відповідно до розділу IV ПКУ, а також звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку відповідно до глави 1 розділу XIV ПКУ.

10:10:08 15.04.2024

Проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Днями, за участі начальниці Турківської ДПІ Марії Палович відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Декларування доходів громадян».  Посадовець відповідала на запитання щодо права громадян на податкову знижку, які оплачували своє навчання або навчання своїх дітей у вітчизняних навчальних закладах, сплачували відсотки за користування іпотечним кредитом чи здійснювали інші витрати, передбачені Податковим кодексом України. Отримання податкової знижки можливе за умови отримання фізичною особою заробітної плати та сплати ПДФО.   

10:09:57 15.04.2024

Платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, має право зменшити оподатковуваний дохід на суму орендної плати за договором оренди житла

    Турківська ДПІ інформує, що право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями. Відповідно до п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

10:07:39 15.04.2024

Отримання відомостей про доходи у смартфоні

    Турківська ДПІ нагадує, що отримати відомості про доходи стало ще простіше та зручніше.  Для цього слід завантажити в App Store/Google Play мобільний застосунок «Моя податкова», ідентифікуватися онлайн з використанням КЕП або хмарного підпису. 

10:06:51 15.04.2024

Випадки подання податкової декларації

    Турківська ДПІ інформує, що відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс) обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) у платників податків виникає при отриманні:  окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування (п. п. 168.1.3 п. 168.1 ст. 168 Кодексу); 

10:04:08 15.04.2024

Ваучерна підтримка бізнесу ветеранів та членів їх сімей: стартує другий етап конкурсу

Департамент економічної політики Львівської ОВА запрошує учасників АТО/ООС, ветеранів війни з рф та членів їх сімей, які є суб’єктами мікро-, малого та середнього підприємництва, взяти участь у наданні ваучерної підтримки бізнесу.

09:38:58 11.04.2024

Ветерани Львівщини та внутрішньо переміщені особи можуть отримати 6 тисяч євро в межах програми EU4Youth

Група громадських організацій, що отримує фінансування від Європейського союзу, продовжує прийом заявок на участь у проєкті EU4Youth, спрямованому на підтримку молодих ветеранів та внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив департамент агропромислового розвитку з посиланням на ГО «СМАРТ МЕДІА».

15:30:14 10.04.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень